Chiptuning / Hamownia


Profesjonalny pomiar mocy i momentu obrotowego na hamowni podwoziowej MAHA LPS3000 4x4!

Nasza hamownia MAHA LPS3000 4x4 jest jedyną w regionie hamownią podwoziową pozwalająca na pomiar aut z napędem na przednią oś, tylną, 4x4 zarówno z manualną jak i automatyczną skrzynią biegów. Zakres pomiarowy wynosi 1000 KM i 2000 Nm! Dzięki zastosowaniu regulowanych rolek możemy dostosowywać hamownię do różnych rozstawów osi pojazdów.Hamownia MAHA LPS 3000 jest hamownią obciążeniową dzięki czemu nie wymaga rozpędzania do dużych prędkości hamowanego pojazdu co poprawia bezpieczeństwo zarówno operatora jak i testowanego pojazdu. Ponadto każda hamownia MAHA jest skalibrowana, co przekłada się na powtarzalność wyników przez pozbawienie operatora możliwości ingerencji w parametry, które mogłyby przekłamywać wyniki. Każdy pomiar jest w 100% wiarygodny i w pełni powtarzalny przy zachowaniu takich samych parametrów zewnętrznych.
Hamownia MAHA jest dopuszczona m.in. przez AUDI, BMW, Porsche, Ferrari, Fiat, Lancia, Alfa Romeo Seat, Skoda, Volkswagen, Opel, Peugeot, Renault, a także producentów ciężarówek m.in. MAN, Scania, Renault i Volvo.

Program pomiarowy pozwala na:

- pomiar mocy przy stałej prędkości obrotowej, prędkości km/h, sile pociągowej,

- graficzne i numeryczne przedstawienie mocy na kołach, strat, mocy silnika oraz momentu obrotowego

- wyświetlanie do 3 pomiarów w tle,

- możliwość wyboru poszczególnych krzywych na monitorze i wydruku,

- wyświetlanie na monitorze prędkości obrotowej, temperatury oleju, momentu obrotowego podczas pomiaru,

- przeliczanie mocy według norm DIN70020, EWG 80/1269, ISO 585, JIS D 1001, SAE J 1349,

- symulację obciążenia z graficznym przedstawianiem wyników: stała prędkość obrotowa, siła pociągowa oraz prędkość km/h lub symulacja jazdy.

Co daje chiptuning?

Dzięki zmianie oprogramowania silnika Twoje auto jest szybsze, bezpieczniejsze i pali mniej paliwa. W autach wolnossących rezerwa mocy wynosi ok 5-10%, w przypadku jednostek z turbosprężarką bądź innymi kompresoremami powietrza to aż 25-30%!

Czy profesjonalny chiptuning jest bezpieczny?

Tak! Dokonujemy pomiaru przed podaniem modyfikacjom by sprawdzić aktualną moc pojazdu i stan silnika. Producenci pojazdów podatnych na chiptuning pozostawiają niewykorzystaną rezerwę, którą w profesjonalny sposób można przełożyć na osiągi auta. Praktyką producentów jest oferowanie danego silnika w paru wersjach mocy, ze względu na uniwersalność rozwiązanie to nie dostosowuje w pełni możliwości zarówno w mocy jak i optymalizacji zużycia paliwa. Dzięki chiptuningowi lepiej personalizujemy sterownik silnika co przekłada się zarówno na wzrost mocy jak i elastyczności na różnych biegach, przez co rośnie zarówno komfort jak i bezpieczeństwo jazdy. Nie myl tylko profesjonalnego chiptuningu z gotowymi "uniwersalnymi" zestawami z portali aukcyjnych, ich cena idzie w parze z jakością.

Skąd wiemy o ile możemy "podkręcić" auto?

Zawsze sprawdzamy auto na hamowni przed modyfikacjami, dodatkowo opieramy się o dane producentów pojazdów jak tez dane zdobyte empirycznie przez dostawców oprogramowania. Każdą modyfikację dobieramy indywidualnie do pojazdu mając na uwadze aktualny stan techniczny, potencjał silnika i sugestie użytkownika. 

Czy przebieg auta ma znaczenie?

Tak, głównie w odniesieniu do stanu technicznego. Podejmujemy sie modyfikacji w samochodach osobowych z turbinami z przebiegami do ok. 200 tys km. Graniczne przebiegi są różne w zależności od konstrukcji jednostki napędowej jak i jej dotychczasowej historii serwisowej.

Czy podejmiecie się każdego pojazdu?

Z uwagi na bezpieczeństwo podejmujemy się tylko i wyłącznie pojazdów sprawnych technicznie. Jeśli przed przystąpieniem do modyfikacji stwierdzamy usterki to odstępujemy od modernizacji. Po usunięciu usterek za zgodą właściciela możemy przystąpić do chiptuningu.

Do chiptuningu używamy:

- New Genius OBD2 - do programowania po złączu OBD

- New Trasdata - do programowania bezpośrednio na płycie sterownika

Cennik 

do końca roku ceny spadają!

- EDC 15 od 800 zł, od 700 zł,
EDC 16 od 1000 zł, od 900 zł,
EDC 17 od 1200 zł, od 1100 zł,
- Denso, Marelli, Delphi od 1200 zł, od 1100 zł,
- SID od 1000 zł, od 900 zł,
- ME 7.1, 7.5, 9 od 1200 zł, od 1100 zł,
- MED 9.1, 17 od 1400 zł. od 1300 zł,

DPF/FAP usunięcie mechaniczne i elektroniczne wyprogramowanie - 1000 zł
DPF + chtuning (50% cena tuningu) + EGR gratis!
Wyprogramowanie EGR - 300 zł
Wyprogramowanie sondy lambda - 300 zł

Podane ceny są cenami netto. Ceny zawierają pomiar na hamowni przed i po modyfikacji.


Zapraszamy!